Transport dla sieci handlowych

Transport dla dużych siec handlowych jest specyficznym rodzajem przewozu z powodu rygorystycznych wymagań odnośnie czasu dostawy, warunków przewozu oraz zabezpieczenia transportu.

Bazując na naszym doświadczeniu największy problem dla naszych klientów związanych z sieciami handlowymi jest dostosowanie się do azizacji godzinowych, problem leży tutaj zarówno po stronie przewoźników którzy, niedoszacowują czasu transportu jak i po stronie magazynów, które nie zawsze są w stanie obsłużyć na czas rozładunek zaplanowanych transportów – zwłaszcza w okolicach świąt. Dlatego nasi spedytorzy obsługujący takie relacje kładą duży nacisk na odpowiedni przepływ informacji pomiędzy załadowca – przewoźnikiem, a centrum dystrybucyjnym. Kilkuletnia współpraca z największymi centrami dystrybucji w kraju pozwoliła nam wypracować schematy działania usprawniające transport i zapobiegające powstawaniu tego rodzaju problemom.

Przed podjęciem nowej współpracy spedytorzy zawsze starają się poznać zasady na jakich działał nasz przyszły klient z daną siecią handlową i starają się stworzyć lepszy i bardziej wydajny łańcuch komunikacyjny tak z jednej strony przewoźnik wiedział o wszystkich warunkach dostawy oraz konsekwencjach ich niedotrzymania, a z drugiej aby załadowca miał gwarancję dostawy towaru w stanie nienaruszonym oraz na czas.

Transport dla dużych sieci handlowych pomimo tego, że oparty jest na długich umowach oraz działa na zasadzie wielu małych trybików może odstraszać firmy od podjęcia współpracy z tak dużymi partnerami należy jednak pamiętać, że wszędzie mamy do czynienia przede wszystkim z ludźmi i to od relacji jakie z nimi budujemy zależy sprawność i finalny efekt pracy.